Inwestorzy często uważają złoto za bezpieczną przystań, ponieważ pozwala im chronić kapitał w czasach spowolnienia gospodarczego i wysokiej inflacji. Możesz je kupić także wtedy, gdy Twoje oszczędności nie są duże. Czy warto dziś inwestować w złoto? Jak można to zrobić skutecznie?

Złoto - sposób na przechowywanie kapitału

W czasie bessy złoto jest sprawdzonym sposobem na przechowywanie kapitału. To właśnie wtedy spadają ceny walut i akcji, a także inne opcje inwestycyjne, które są bardziej agresywne. W takich warunkach ceny złota są stabilne, a czasem nawet rosną. Chronią oszczędności przed inflacją, która zmniejsza realną wartość (potencjał nabywczy) pieniędzy trzymanych w skarpecie.

Złoto jest walutą uniwersalną, co oznacza, że jest używane na całym świecie jako dobro o dużej wartości. Można je wymienić na odpowiednią ilość w dowolnym miejscu. Nie można tego samego powiedzieć o walutach. Ich wartość może spaść w wyniku różnych kryzysów, takich jak wojna, bardzo wysoka inflacja czy osłabienie wobec silniejszej waluty. Złoto, ze względu na swoje ograniczone zasoby, nie może być "dodawane" do świata. Dlatego trudniej jest manipulować realną wartością kruszcu.

Bądź pewien, że Twój zakup jest bezpieczny

Gdzie mogę kupić złoto inwestycyjne? Profesjonalni dealerzy metali szlachetnych pomogą Ci kupić złoto (nie tylko złoto, ale także srebro i platynę) w dobrej cenie. Kupując od profesjonalnego dealera metali szlachetnych możesz być pewien, że kupujesz autentyczne produkty. Mennica Krakowska jest przykładem sklepu, w którym można bezpiecznie kupić złoto. Wyroby ze złota można zamówić online na stronie https://mennica-krakowska.pl/7-zlote-monety lub w salonie stacjonarnym w Krakowie. W salonie można również obejrzeć wybrane wyroby i uzyskać fachową poradę.

Złota moneta

Inwestycje w złoto - sztabki i monety

Złoto inwestycyjne (tj. Złote sztabki i złote monety można kupić, aby zainwestować w złoto inwestycyjne (tj.,. Do tych pierwszych należą zarówno duże, półkilogramowe i kilogramowe sztabki, jak i mniejsze wersje. Najmniejsza dostępna sztabka złota ma wagę 1 grama i we wrześniu 2022 roku będzie Cię kosztować około 300 zł. Oczywiście im więcej kruszcu kupisz, tym więcej będziesz musiał zapłacić.

W złocie dostępne są również monety bulionowe. Do uznanych na całym świecie przykładów należy Krugerrand, który był pierwszą monetą bulionową wybitą w RPA. Znany jest również jako kanadyjski Liść Klonowy, australijski Kangur i Britannia. Moneta o wadze 1 uncji trojańskiej (1,25 oz lub 31,1g) kosztuje około 8 500 dolarów. Produkty te można również nabyć w różnych wariantach wagowych jak sztabki: 1/2, 1/4 oz lub 1/10 oz.